Вісник Учану (випуск №8)

За редакцією Безосіб Ц. Я.

Свіжий номер Вісника на робочому столі /б/езосібного надає свої переваги

 • Новини Учану
 • Новини мережі
 • Драматична колонка
 • УРЖ-колонка
 • Статті
 1. Харківська Циклопедія
 2. Український Педальчан
 3. Зміни у нашому Віснику
 • Статистика

Новини Учану

Свято наближається

Серед усіх найбільших печалей періоду розвитку Учану, який пройшов з часу видання попереднього номеру, було суттєве зниження активності користувачів жовтні-листопаді. З цієї ж причини дві разі не був виданий Вісник, – не було читати кому, та й писати не було про що. Ну що ж, почнемо… Одразу ж опісля виходу випуску №7 Вісника, почався флуд і вайп картинками з «Лакі Стар», у зв’язку з тим, що регулярний вихід нашого вісника супроводжується зображеннями з цієї манґи та відповідного аніме. Дошку /vg/, «Вагон з митцями» яка не бачила активного спілкування на тему вже дуже і дуже ніколи, неодноразово просили переробити на дошку з назвами типу «Мистецтво», «Мистецькі пошуки», була навіть пропозиція засоціювати «vg» з «village glam (сільським гламуром)» Антіна Мухарського та Сніжани Єгорової та файним сайтиком «http://vg.antins.net/». В будь-якому разі, досі нічого не вдіяно, і нині дошка ще існує з мертвонародженою концепцією. Згадувалося, що останніми часами кількість постів повільна, але також цікаво те, що саме 30 вересня об 11:24 вперше було зареєстровано безвайпових 400 постів. Саме через необхідність створити кращі умови для безосібного,була створена перша українська текстова дошка. Для українців також стало можливим спілкування в IRC (явному мережевому чаті), але користалися вони цією можливістю не довго, і чат швидко спорожнів. Незабаром, після таких чудових нововведень, відбувся ще один вайп – він доніс на /b/ 1000 постів, а на /a/ – близько 500. Ясон, вхопивши дупобіль від безконтрольованості з його боку без осібної культури Учану, вирішив побавити свої естетичні смаки і почав форс недолайномему «Бідло»(також «Бідло-Піво-Жід», «Зе Бідлос»), але, відчувши несмак і безталанність заходу, безосібні не відреагували на нього, лише модератор Учану, LingvoMod, спробував протистояти тупому форсу, але був принижений в адміністративному порядку непідтримкою і вирішив присвятити більше часу собі. Також висеру намагались не піддаватися користувачі Драматики – Курка та Zero. І якщо перший просто пішов десь на місяць, помітно було і за постами і за дописами у Драматику, сказавши на прощання фразу, що часто тепер цитується – «Нема чого відроджувати.», то другий намагався опиратися, але був доведений до того, що теж пішов, і не з’явився досі. Мабуть, варто розтлумачити такий хід понурого форсера, оскільки напередодні було приблизно так само «створено» статті про меми-форси «Характерники», «Свобобул» (наразі видалена Куркою через «безперспективність») та, наприклад, «Пічкур пов’язаний». Що ж будемо сподіватися, що особливо після свого «Маніфесту віртуалів Ясона» він такого використання свого становища не дозволить (цитуючи Ясона, можна згадати допис у покращеннях сайту Демотиваторів: «Тепер групи відображаються кольором – зареєстровані користувачі, творці, модератори, і я»).

«… однотипні непорозуміння виникають, і в Учані, і на демотиваторах. Частина проблеми це схоже я, але про це далі. … Не подумайте, що я зовсім їбанувся і кайфую сам собі пишучи скарги … я це роблю, щоб показати приклад іншим, якщо робиться якась хуйня – тисни скільки можеш, якщо здались значить слабаки, а ти сильний, якщо не зрозуміли – забий хуй. … Найкращі ліки в цій ситуації писати анонімно, а не поповнювати ряди неймфаґів з роздутим ВВВ. … Якщо твої слова мають вагу, то вони мають вагу незалежно від тебе. … Так я думаю всі мають право на форс. … »

Останніми новинами є те, що ввесь Учан, як, власне, і Білчан завайпаний поляками та німцями. Ті особливо не хвилюються, постячи ніґерів і ґеїв. І якщо у нас вайп не можливий в принципі, то на Білчані усе змито вщент.

Новини мережі

З часів створення Учану, все вже наскрізь обшукано, і з іміджбордами визначено: УАчан – перший український-неукраїнський, Учан – перший український, на Вебархіві розрито ще якийсь на 100 постів 2008-ого року. Українські сайти демотиваторів вже давно перестали нас хвилювати. Інша справа з луркморами. Дарма те, що пів України користуються луркмором московитським, першим україномовним луркмором є, безперечно, Файна Меморія, першим українським – Драматика, але як бути з іншими незвіданими просторами? З розвитком наших можливостей і поступом думки, вдається знаходити все більш віддалені острівки українського, нехай і ненаддніпрянодіалектного інтернету. Черговими такими острівками стали три знайдені нами енциклопедії типу «луркмор»:

 1. «Навінкі Вікі» – литвинська енциклопедія на дві статті з відсутністю можливості завантажувати зображення. Не має розвитку, через відсутність литвинської культури в принципі, що в свою чергу має місця через засилля московитської культури у білмережі. Хочте? – реєструйтесь і займайтесь розбудовою. Адмінів не помічено.
 2. «СУКА» – «Стилістично упоротий кримський альманах». Енциклопедія кримського андеграунду, точніше могла б бути, а так мертва.
 3. «Харківська Циклопедія» – отут і справді цікаво. Вже доменне ім’я сайту (wiki.it-kharkov.com) говорить нам про те, що ця енциклопедія якось пов’язана (принаймні, має бути) з інформаційними технологіями. Але все – далі.

У цей же період Форчану виповнилося 7 років, були і макроси і копіпаста, кожен новий тред доповнювався святковим ковпаком. У Вікіпедії було створено статтю про Учан, яку стараннями мемористів-новонічанців і просто користувачів,яким начхати, було скоро видалено. Впродовж боротьби за її збереження, була знайдена стаття зі згадуванням Учану,підтримав вікістаттю і Курка, написавши кілька своїх «досліджень». Резервна копія видаленої статті збережена на Драматиці. Певні анони з Учану були помічені на слонику, де навіть теґ «Учан» з їхніх творів виявився на першій сторінці. Працюйте далі, хлопці. На завершення варто сказати, що на УкрБаші була опублікована цитата стосовно москальської теми на Учані(те, що за неї проголосувало щонайменше 200 чоловік натягає, як на те, що про Учан знають, так і на характерні його риси Ясоне, реагуй! І так, поверни чорні спойлери):

«- Вчора на Учані обговорювали Вінсента ван Гога.

– І що?

– Дійшли висновку, що москалів треба пиздить.»

Драматична колонка

Що ж, Українська Драматика росте і розвивається: здійснюються нові редагування, завантажуються нові зображення, пишуться статті. За чарівним, сімнадцятим, законом укрмережі, – сьогодні Драматиці 5 місяців. Серед останніх змістовних статей варто виділити

 1. Список іміджбордів – насправді, раніше список розміщувався у статті іміджборд, але його було відділено, а статтю дороблено. Список же так і лишається незавершеним, хоча і є найбільшим у Всесвіті(принаймні ані оверчани, ані Луркморру, ані ЕД більшого не дає). У свою чергу, стаття про іміджборд теж є найбільшою серед енциклопедій-луркморів
 2. Головне питання життя, всесвіту і всього такого – стаття про загадковий і дивний образ числа 42 і місця де його можна зустріти.
 3. Форс – фактично створено статтю про форсування мемів та його аспекти.
 4. Копіпаста – стаття про пасту з соусом, це смачно, дуже смачно
 5. Макрос – Овва! «Я наклав текст на зображення» – суть макросу в англомовному трактуванні.

У той же час, вже нарешті визначилася основна концепція енциклопедії. Судячи з заявленої розгорнутої назви з перевищеним ВВВ, Драматика – це Українська енциклопедія-луркмор анонімної культури іміджбордів та блоґосфери, мережевих місць та закордонних мереж, аніме, манґи та культури їх прихильників, ЗМІ та політики, елементарних практичних знань, що є частиною масової культури, типів і психології людства, стану зносин української нації з іншими націями, а також епосу, лулзів, драми, лірики, думок, буряку, любові та ненависті, спричинених переліченими темами. Хоча, гадаю, щоб назвати енциклопедію, обрати можна будь-що з цього списку (ну не писати ж усе). Тобто назви «Українська енциклопедія анонімної культури іміджбордів», «Українська енциклопедія аніме, манґи та культури їх прихильників», чи «Українська енциклопедія любові та ненависті» будуть цілком вдало і самодостатньо характеризувати Драматику.

Для полегшення новачкам вибору тем для написання, запропоновані 10 основних мережевих та явних джерел, а також список з 9-ти категорій опису. Драматика не дистанціюється від жодного культурного сегменту, що так чи інакше впливає на мізки українців – вона відкрита для всього нового і ваші думки будуть до речі. Можливо в майбутньому щось зміниться, але у інструкції до категорії «мистецтво» написано:

«Чому у нас не може бути категорії “Мистецтво”? Немає сенсу, аж кожна річ, предмет та особа панства, про яку ми розповідаємо, – то є мистецтво. Гадаєте інакше? … У нашому світі, мистецтво це вже не мистецтво: ані форма, ані зміст, і навіть не сенс, – це сам світ. … чи можемо ми, прості смертні безосібні виокремити з естетичного опису, на приклад, політику, освітню сутність чи іміджборди, гадаю про аніме та ЗМІ й казати не варто. Драматика – це мистецтво.»

УРЖ-колонка

Стабільність є і в пеклі. Хочете в пекло?

Про закон про мови щось не згадують, та і Кадиров не показується. А от тема податкового кодексу торкнулася і Учан, і Демотиватори. Поправки внесли, Яник попарився, Кодекс прийняли, відсалютували, майдан розігнали, либонь наступним кроком буде … «йолка». Що ще сказати, чекаємо повторення сценарію Європейської площі, коли на запитання журналістів «За яке діло ви стоїте», поспільство, що кричало «Ганьба!», відповідало: «За наше», і це максимум, що вони могли сказати. Це особливо цікаво з погляду, вже навіть не дивує, фінансового, – естетичного. Бачачи, як невдало опозиційні партії намагалися з акції підприємців, домогтися відставки уряду, плакати хочеться. Безталанно і мистецько-недоцільно. Несмак. Важливим є також те, що за проханнями телеглядачів, перенесли показ стрічки «Ми з майбутнього-2» на наступний день після Дня Пам’яті Жертв Голодомору 32-33:

«У зв’язку з численними проханнями глядачів, думка яких для нас дуже важлива, ICTV зняв з показу фільм «Ми з майбутнього-2».»

3 листопада тихо і непомітно пройшов день народження Леся. На телеканалі СТБ втретє крутять Хауса спочатку, не пропустіть! “Усе це, звісно, весело й цікаво, але.” як то кажуть.

І звісно ж у новинах про реальне життя цього місяця, не можна не згадати про майбутні свята. О, так, День Миколая, Новий Рік, Різдво, народне свято Старий Новий Рік – впродовж одного місяця – це небезпечно, але так само радісно. Мої вітання, особливо першому вісник-куму, завдяки якому, власне, тепер ми надихаємося на написання різних випусків. Добра вам.

Харківська Циклопедія

Харківську Циклопедію було виявлено усередині листопада, у зв’язку з чим було запощено її адресу разом з іншими регіональними луркморами. Відрізняло її одне – вона жива! Створена як луркмор Харківського форуму, та теми сучасних інформаційних технологій, як то мобільних операторів чи інтернет-провайдерів, вона щодня поповнюється новими навіть статтями, і вже точно редагуваннями. Загалом, завдяки цьому, ми дізналися один цікавий факт – Довбойоб часто буває на Учані, бо свого користувача він зареєстрував через … 11 хвилин після створення треду з посиланням. Слідом за ним, зареєструвався, явно учанівець, – «Дядько Буряк», який створив статтю про Учан, попрохавши права на завантаження зображень (там це можуть робити лише перевірені користувачі). Довбойоб намагався вліпити туди посилання на свій пречудовий бложик, але на щастя учанівцю вдалося відстояти раціональність у статті.

З іншого боку, Харківська Циклопедія – це можливість для Драматики дістати контроль над певною часткою мережі. Для Української Драматики на даному етапі розвитку, важливо привернути якнайбільше уваги з боку провінціальних та регіональних утворень. Щоправда, користувач Dr mousfly, який захотів написати статтю про свої провінційні утворення на Драматиці, так нічого й не написав, видно йому начхати. Що ж, ваші зусилля необхідно посилити. Чи є у наших відносин перспективи, покаже час.

Український Педальчан

Як ви вже встигли дізнатися, на Драматиці цього місяця була написана гарна стаття «Іміджборд». Вістина про написання статті, рівної якій ще в укрмережі не було, була розкидана на великій кількості ресурсів. На Нічані посилання було запощене дві разі, щоб і тамтешній без осібний міг оцінити, виправити, але … і перше і друге було видалено адміністрацією. Так Довбойоб став не просто довбойобом, а українським Педаліком. На щастя, до автозаміни він не дійшов (благо, Ясон взявся за голову і не зробив Педальчан-2 з Учану), але як було гарно сказано «Для статусу іміджборди Нічану не вистачає половини постів». Ще до того, манкурт, створивши розділ «Копіпасти і макроси», вказав посилання на статті з Луркморру, навіть зледачившись написати хоч дві рядки на своїй Меморії. Коли ж на Драматиці були написані відповідні статті, що мінімально пояснюють сенс предметів, він почав банити за посилання на них, мотивуючи боротьбою зі спамом, лишаючи посилання на Рослурку. Чи можна вважати Нічан українським іміджбордом? Складне питання, оскільки окрім не бидло-адміна і його бидло-друзів він нікому не треба, і як вірно написано на Драматиці «всі ці «чаї» з гуашу і пластикові «тортики» – це естетика бомжів». У той же час, доведено, що єдина мета існування іміджборди – виправдовувати існування Меморії. Повертаючись до теми модерастії Нічану, варто вказати на те, що навіть такий жалюгідний стан його приречений, за такої з одного боку «патріотичної», а з іншого «ліберальної» політики і реклама на УкрБаші не допоможе.

Зміни у нашому Віснику

Я майже впевнений, що, якщо ви дочитали сюди, то не могли не помітити як змінився наш вісник. По-перше, це звісно ж, формат (і файлу теж): після видання попереднього номеру, стало зрозуміло, що за перетворення Вісника на щомісячник, замість щоденника для дописувачів драматик, об’єм інформації суттєво зросте, і зміниться сама суть новин. Тепер це скоріше хроніка подій минулого місяця. Було попрохало Ясона дати можливість постити тексти більшого об’єму, дати можливість вставляти картинки посеред тексту, але він відмовився. Тому варіант лишався один – непостовий формат, розглядалися pdf, doc, зображеннєві формати, а також у формі html-сторінки, – txt навіть не розглядався, через відсутність місця для зображень. Jpg, png, і інші картинки одразу було відкинуто – навіщо так радикально фіксувати текст, та ще й не надавати можливості безосу його вільно копіювати, тим паче, що зробити скрини можна завжди, а от виділити текст уміють не всі. Від html відмовлено лише через криворукість вашого любого автора, який ставиться до цієї мови, як би то сказати, з лютою перманентною ненавистю. Нате! А от працювати з офісом, як Excelем так і Wordом він обожнює.

Комплектація картинками, як ви помітили, не відхилилась від традиції – це зображення з Лакі Стару та відповідний фан-арт.

У зв’язку з тією ж трансформацією суті Вісника, його символом було обрано Слоупочка, який, як відомо, завжди має несподівані новини. Відтепер до вже знайомих з 7-го випуску розділів додалися «Статті» у формі невеличких аналітичних описів, «Статистика» та «Гумористична сторінка» з якимось цікавим зобаженням-історією типу поландболів, епічних картинок-гобеленів з одного сайту, та просто довільного виду коміксів. Читайте з задовленням!

Свої ж ідеї, статті, макроси та історії, які ви хотіли б бачити надрукованими тут, ви завжди зможете надіслати нам на адресу mailto:visnykuchanu@i.ua?subject=Матеріали для Вісника. Також, щодо супутніх питань, можете звертатися в обговорення офіційної сторінки Вісника Учану.

Статистика

Деякі дані цієї статистики були виміряні лише 17 листопада, тому зростання подається також за останній місяць. Інші дані стало можливим виміряти навіть з минулого року. Для найважливіших показників сформовані таблиці, одиничні виміри, зроблені задля вашої цікавості, подано у розділі «Додатково».

Можете здогадатися, завдяки кому ми маємо ці дані. У діаграмах показники на 01.01.2011 – прогнозні.Перший графік – «Кількість дописів на всіх дошках Учану». Це звичайна кількість повідомлень, що збереглися.

Щомісячна різниця повідомлень, найвища активність, як бачимо спостерігалася у вересні.

Середня щомісячна середня щодобова кількість повідомлень Учану.

Ось тут тобі, безосібний, треба поламати мізки. Ця крива відображає зростання приросту (’’) на борді. Себто від’ємні значення – не що інше як спадання приросту у порівнянні з минулим значенням. Як можемо бачити, ситуація невтішна, включно з прогнозом, бо впродовж останніх трьох місяців приріст все далі спадає, причому у грудні порівняно з листопадом – найсильніше – такої низької активності не було з часів зродження буряка.

Ну і на десерт, легенька порція часток дошок у сукупній кількості повідомлень Учану.

Слідкуйте за подальшими випусками!

за редакцією Безосіб Ц. Я. Пт, 2010.12.17 о 01:08

Advertisements

About ukrchans

Я не Ханю, тому і не такий няўний http://dramatica.org.ua/ - Український Луркмор та Енциклопедія Драматика
Опубліковано у Вісник Учану. Додати до закладок постійне посилання.

Залишити відповідь

Заповніть поля нижче або авторизуйтесь клікнувши по іконці

Лого WordPress.com

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис WordPress.com. Log Out /  Змінити )

Google+ photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Google+. Log Out /  Змінити )

Twitter picture

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Twitter. Log Out /  Змінити )

Facebook photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Facebook. Log Out /  Змінити )

w

З’єднання з %s