Повість безосібних літ. Голова 1 – Початок часів

Передмова

За усю історію українського інтернету, не найактивнішого і тому не найрозвиненішого, навіть у порівнянні з навколишніми просторами, знаменне збільшення користувачів відбулося тільки двічі: у 2007-ому році (з майже 4 млн до майже 7 млн) та у 2010-ому  (з майже 9 млн до майже 13 млн). Значна частина їх завжди брала участь зовсім не у україномовному, а як наслідок і не українському сегментах, не поділяючи власну діяльність у розвиток української культури та адаптації її у інтернет-середовищі. У 2009-2010-их роках в інтернеті вперше виникає концентрація українців різних інтересів і прошарків, достатня для створення специфічних мережевих спільнот.

—-

Серпнем 2009, такий собі Yason dinAlt (далі Ясон), створює перший український сайт демотиваторів. Пізніше, сам Ясон, неодноразово пояснюватиме свою сайтотворчість як хобі, але сайт отримав успіх, принаймні серед тих українців, які дізналися про його існування, і “хобі” поступово стало вже не зовсім тим словом. Справа навіть не в тому, що демотиватори така цікава річ, за кордоном вони вже давно звичний атрибут інтернет-культури, а в тому, що Українські Демотиватори – один з небагатьох успішних проектів саме неформальної інтернет-культури. До цих часів українськими є переважно форуми, блоґи, почасті творчі сайти, де неформальної культури бути не може, завдяки модерації згідно з офіційними правилами і взаємній стриманості чи соціально-мережевості,  більшість ж українських неформальних ресурсів – москвинодіалектні, або взагалі є місцевою локалізацією москвинської культури. Навіть та ж Інциклопедія 11.10.07 чи УкрБаш 1.9.07, є більше сублімацією народної культури ВРЖ, аніж генераторами її у інтернеті, а якщо там і присутня якась інтернет-культура, то взято її переважно з закордонних мереж.

Суть і у самому Ясоні, який вболіває за пам’ять УПА, шанує Бандеру, при цьому є високоосвіченим і може бути гідним супротивником у будь-якій дискусії-срачі на національну тему. До новоутворених позицій, відчуваючи високий потенціал успіху, під’єднуються інші національні елементи з різних усюд. Перший же сайт сайт неформальної єдності є ще й сайтом національної єдності.

Advertisements

About ukrchans

Я не Ханю, тому і не такий няўний http://dramatica.org.ua/ - Український Луркмор та Енциклопедія Драматика
Опубліковано у Uncategorized. Додати до закладок постійне посилання.

Залишити відповідь

Заповніть поля нижче або авторизуйтесь клікнувши по іконці

Лого WordPress.com

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис WordPress.com. Log Out /  Змінити )

Google+ photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Google+. Log Out /  Змінити )

Twitter picture

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Twitter. Log Out /  Змінити )

Facebook photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Facebook. Log Out /  Змінити )

w

З’єднання з %s